Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žuvų apsauga – ar užtenka gamtosaugininkams pajėgumų?

2023-05-10, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Nors gamtosaugininkai pasidžiaugia, kad brakonieriavimo mastas mūsų ežeruose, upėse ir kituose vandens telkiniuose mažėja, fiksuojama mažiau šiurkščių pažeidimų, tačiau meškeriotojai lieka skeptiški – brakonieriai toli gražu niekur nedingo. Kai kurie žvejai nerimauja, kad pajautę silpną kontrolę, nebaudžiamumą brakonieriai grįžta su dar didesne jėga. Dėl to Seime jau diskutuojama už daugkartinius pažeidimus gamtosaugos srityje taikyti ir baudžiamąją atsakomybę. 

Kiek šalyje yra gamtosaugininkų, besirūpinančių gyvąja gamta? Koks atlyginimas jiems mokamas? Ar pakankama mūsų inspektorių kvalifikacija? Kodėl pažeidimą užfiksavę žvejai labiau linkę kreiptis į NVO atstovus nei į aplinkosaugininkus? Ar mūsų gamtosaugoje randama korupcijos apraiškų? Apie tai ir dar daugiau kalbamės su Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mante Ramanauskiene. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai