Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar prancūzai privers Macroną atisakyti pensijų reformos?

2023-03-24, Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Prancūziją krečia protestai. Dėl jų ir masinių streikų vizitą čia atšaukė Britanijos karalius Charlesas III. Ketvirtadienį per visoje Prancūzijoje vykusius protestus buvo areštuoti 457 žmonės, sužeistas 441 saugumo pajėgų narys. Kai kurie protestuotojai gatvėje uždegė laužus, padeginėjo nesurinktų šiukšlių krūvas, todėl teko įsikišti ugniagesiams. Tai didelė pensijų reformos išprovokuotų neramumų eskalacija: demonstracijose visoje Prancūzijoje dalyvavo apie 1,089 mln. protestuotojų, o Paryžiuje jų buvo 119 000. Tai didžiausias skaičius sostinėje nuo judėjimo pradžios. Apie situaciją pasakoja Paryžiuje politikos mokslus studijuojantis Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos narys Herkus Navikas.

Antra dalis. Vilniuje įvedama nauja elektroninio bilieto sistema. Iki šiol viešojo transporto bilietą reikėdavo tik aktyvuoti, tačiau įdiegus naują sistemą, turimą bilietą programėlėse, nesvarbu, ar ilgalaikį, ar trumpalaikį, arba Vilniečio kortelę, reikės pažymėti kaskart įlipus į viešojo transporto priemonę. Dalis keleivių jau skundžiasi būsima tvarka – kelia klausimus, kaip susigrūdus autobuse reikės dar veržtis pasižymėti bilietą, nesupranta, kaip elgsis keleivių kontrolė, jei bus aktyvuotas bilietas, tačiau nepažymėtas transporto priemonėje. Kodėl keičiama tvarka? Ir į kitus aktualius klausimus mums atsakys Vilniaus susisiekimo paslaugų įmonės JUDU Viešojo transporto organizavimo skyriaus projektų vadovė Justina Kažemėkaitytė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai