Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką parodė Europos Komisijos ir NATO vadovų vizitas Lietuvoje?

11.29 Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Tęsiantis Baltarusijos hibridinei atakai prie Europos Sąjungos sienų, sekmadienį Lietuvoje viešėjo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Jie aptarė ne tik migracijos krizę, galimybę aktyvuoti 4-tąjį NATO straipsnį, bet ir numanomą Baltarusijos karinę integraciją į Rusijos karinę struktūrą, Rusijos telkiamus karius prie Ukrainos sienų. 

„Kadangi hibridinės grėsmės tampa vis aštresnės, turime perkelti mūsų bendradarbiavimą į aukštesnį lygį. Štai kodėl mes dirbame su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu dėl naujos ES ir NATO deklaracijos. Mūsų tikslas – atnaujinti ir papildyti politinį įsipareigojimą stipriai ES ir NATO partnerystei“, – kalbėjo EK vadovė. O NATO vadovas neišvengė klausimo, koks būtų Aljanso atsakas, jei Rusija išties pultų Ukrainą.

Visa tai aptariame su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Bernaru Ivanovu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai