Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip vertinti kandidatą į kariuomenės vadus – Raimundą Vaikšnorą?

2024-06-11, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Seime prisistatė kandidatas į kariuomenės vadus – brigados generolas Raimundas Vaikšnoras. Jis šiuo metu tarnauja Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės (SHAPE) štabo viršininko pavaduotoju kariniam rengimui. Jis yra buvęs Sausumos pajėgų vadu, šių pajėgų štabo viršininko pavaduotoju operacijoms, Gynybos štabo Operacijų valdybos viršininku, brigados „Geležinis Vilkas“ vadu. Laidoje – apie jo prioritetus ir privalumus kalbame su atsargos pulkininku Vaidotu Malinioniu.

Antra dalis. Po savaitgalį įvykdytos Izraelio operacijos, per kurią išgelbėti 4 įkaitai, vyriausybę paliko šalies karo ministrų kabineto narys Benny Gantzas. Tai įvardinama „pirmu rimtu smūgiu“ premjerui Benjaminui Netanyahu, kurį B. Gantzas kritikavo, neturint aiškaus išeities plano iš situacijos Gazoje. Užtat planą pasiūlė Jungtinės Valstijos – rezoliucija jį įtvirtino ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryba – pagal pasiūlymą, Izraelio pajėgos pasitrauktų iš visų apgyvendintų Gazos Ruožo teritorijų, per pirmąsias šešias savaites „Hamas“ išlaisvintų įkaitus ir paliaubos būtų pratęstos, derybininkams siekiant susitarti dėl ilgalaikės taikos. Artimuosiuose Rytuose vėl viešintis JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas tikina, kad Izraelio premjeras šiam planui pritaria. Iš paties B. Netanyahu to dar negirdėti. Tačiau Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Egdūnas Račius šiuo planu, kaip ir tuo, ar jam pritaria B. Netanyahu, smarkiai abejoja. 

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai