Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip Rusija siekia į Europos Parlamentą nusiųsti prorusiškų veikėjų?

2024-05-28, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Europos Parlamento (EP) rinkimai gali būti persmelkti dezinformacijos iš Rytų. Rusijai kaip niekada svarbu, kad Briuselyje atsirastų daugiau prorusiško balso, siekiama rasti politikų, galinčių menkinti paramą Ukrainai. Štai, pavyzdžiui, Belgijos prokurorai jau yra pradėję tyrimą dėl Rusijos kišimosi į EP rinkimus, gavę pranešimų, kad įstatymų leidėjams yra mokama už Kremliaus propagandos skleidimą. Po padidinamuoju Europos Sąjungos stiklu ir socialiniai tinklai, kuriuose dezinformacija skleidžiasi nevaržomai. Visgi, Lietuvoje apie tokio pobūdžio veiksmus kol kas kalbame nedaug. Dažnas argumentas, kad Lietuvos visuomenė yra itin proeuropietiška, dėl to ir nerimauti dėl Rusijos kėslų galime mažiau. Bet ar tikrai?

Kokie naratyvai yra naudingi Rusijai šioje rinkimų kampanijoje? Kaip tikėtina bus siekiama destabilizuoti Europos Parlamento vieningą poziciją Ukrainos klausimais? Ir kiek realu Kremliaus naratyvui sėkmingai sklisti Europos Parlamente?

Diskutuojame su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriumi Andriumi Šuminu ir Dezinformacijos analizės centro „Debunk.org" vadovu Viktoru Daukšu.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai