Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar karantinas bus tik nepasiskiepijusiųjų reikalas?

07.22 Ketvirtadienis 13:05
Aušra Jurgauskaitė, Jonė Sąlygaitė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 193 nauji koronaviruso atvejai. Tai senokai neregėtas sergamumo skaičius. 

Panašu, kad laikas, kai testavimas nesiskiepijantiems yra nemokamas, senka. Privalomas testavimas nepasiskiepijusiems kai kurių profesijų atstovams nemokamas išliks maždaug iki rudens, o savanoriškai besitestuojantys gyventojai už jį gali turėti susimokėti ir anksčiau, šįryt Žinių radijui teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Vakar sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad norint pasiekti kolektyvinį imunitetą iki rudens, reikia, kad kasdien pasiskiepyti ateitų po 7 tūkstančius žmonių. Pastarosiomis keliomis dienomis tą padaryti pavyksta. Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 7804 asmenys, o dieną prieš iki 7 tūkst. pritrūko keliolikos žmonių. 

„Jeigu kas nori kalbėti apie pandemiją, matyt, vertinga pabrėžti, kad šiuo metu tai yra ne apskritai pandemija, bet nepasiskiepijusių pandemija. Jeigu kažkam norisi Lietuvoje kalbėti apie karantino statusą arba patį karantiną, tai irgi pradėkime nuo to, kad tai yra nepasiskiepijusių karantinas“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Kodėl auga sergamumas? Kodėl stringa vakcinacija? Ar išties karantinas bus tik nepasiskiepijusių reikalas? Kaip atrodytų toks diversifikuotas karantinas? Kaip tokius pasvarstymus pasitinka verslas? Ką toks karantinas reikštų ekonomikai?

Laidoje diskutuoja Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Jurgita Sejonienė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis, „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas, epidemiologas prof. Saulius Čaplinskas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Santaros klinikų vyresnioji infekcinių ligų gydytoja Birutė Zablockienė.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai