Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip rinkimų programose keliamas pagrindinis planetos klausimas?

09.16 Trečiadienis 13:05
Marijus Gailius

Ir ne, tai ne koronavirusas. 2020 m. pasaulinė pandemija turėtų būti suvaldyta sukūrus vakciną, užtat klimato krizei išspręsti vieno vaisto nėra. Pagrindinių politinių partijų rinkiminėse programose numatomos priemonės prisidėti prie klimato krizės suvaldymo. Kiek jos prasmingos, ilgalaikės, efektyvios? Kaip galima planuoti ne vieną dešimtmetį truksiantį klimato kursą, kai politinis ciklas keičiasi kas ketverius metus?

Diskutuoja politikai Virginija Vingrienė (LVŽS), Linas Balsys (LSDP), Paulius Saudargas (TS-LKD), Simonas Gentvilas (LS), Kasparas Adomaitis (LP), Andrius Mazuronis (DP) Remigijus Žemaitaitis (L&T), Ieva Budraitė (LŽP).

Antra tema: Rinkimų maratonas jau spėjo įsibėgėti – politinės partijos skelbia savo rinkimines programas, agituoja. Nors bendras piliečių aktyvumas balsuojant rinkimuose pastaraisiais metais per daug nesikeitė, ženkliai išaugo jaunimo aktyvumas  – Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 2016 m. Seimo rinkimuose balsavo 38 proc. Lietuvos jaunimo. Lyginant su 2012-aisiais, kuomet aktyvumas tesiekė 18 proc., matomi drastiški pokyčiai. Tačiau ar šį spalį jaunas žmogus ateis prie balsadėžės?

Apie jaunimą politikoje Žinių radijo praktikantė Augustė Lyberytė kalbasi su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Mažvydu Jastramskiu, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Luku Kornelijum Vaičiaku bei nešališkos politinės stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ mentore Rugile Andrejevskyte. 

Komentarai


Naujausi epizodai