Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip stabdysime augančią pandemijos bangą?

10.20 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Pandemijos banga įsibėgėja ne tik pas mus bet ir Europoje, ypač rytinėje jos dalyje. Latvija užsidaro keturių savaičių karantinui su komendanto valanda, baiminantis sveikatos sistemos griūties. Lenkijoje per savaitę naujų susirgimų skaičius padaugėjo 85 proc. Rumunijoje jau neliko vietų reanimacijos palatose, o Rusijoje ir Ukrainoje nauji mirčių nuo koronoviruso rekordai.

Lietuvoje naujų atvejų skaičius šiandien siekė 3331 atvejį. Vyriausybė blogėjant situacijai taip pat ruošiasi prailginti moksleivių rudens atostogas ir įvesti naujus srautų apribojimus nedidelėms parduotuvėms. Ar to pakaks?

Antroji laidos tema: kalbėdamas apie lenkų karą su Briuseliu, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė mediacijos paslaugas ir pareiškė, kad noras susieti teisės viršenybės principų įgyvendinimą su finansiniais resursais yra „moraliai žalingas". Ar šiame svarbiame ginče bus rastas kompromisas, ar jis gali baigtis „polexitu“?

Diskutuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas, VU Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė, istorikas ir žurnalistas Jacekas Komaras, buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai