Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl niekas nesiveržia į švietimo ministrus?

2024-04-25, Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Iš posto pasitraukus ministrui Gintautui Jakštui, koalicijos partneriai bei opozicija kritikuoja premjerę, kad ji neieško naujo švietimo, mokslo ir sporto ministro. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tikina, jog susidariusi situacija nenormali. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, nėra prasmės skubėti, o kandidatūros tikėtis galima nebent vasarą. Tad – ar normalu, kad neskubama teikti naujo švietimo ministro? Kodėl taip daroma? Ar tai rodo, kad valdžiai švietimas – ne prioritetas?

Diskutuoja: Seimo narė Jurgita Šiugždinienė, buvęs švietimo ir mokslo ministras pirmoje Vyriausybėje dr. Darius Kuolys, Seimo narė prof. Vilija Targamadzė.

Antroji laidos dalis. Seime keičiama tvarka, pagal kurią bus skiriamos subsidijos jaunoms šeimoms, norinčioms įsigyti būstą regionuose. Subsidija siektų 7,5 proc. būsto paskolos sumos (iki 87 tūkst. eurų), o jo maksimali vertė – 120 tūkst. eurų. Iki šiol ji nebuvo ribojama. Opozicijos atstovai teigia, kad net elektromobilio įsigijimas remiamas labiau. Ar tikrai mažinama parama šeimoms pirmajam būstui įsigyti ir kas keičiama? Laidoje – Martynas Šiurkus, socialinės apsaugos ir darbo viceministras, ir Audris Narbutas, Kauno technologijos universiteto doktorantas.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai