Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Skaitmeninė karta. Ko jauni žmonės tikisi iš naujojo Europos Parlamento?

2024-06-14, Penktadienis 07:07
Agnė Liubertaitė

Europa nusprendė, kas artimiausius penkerius metus priiminės sprendimus vienoje svarbiausių senojo žemyno institucijų – Europos Parlamente. Europiečiai į jį deleguos 720 politikų, iš jų – 11 Lietuvos atstovų. Tiesa, pagal rinkėjų aktyvumą Lietuva – antra nuo galo, iš karto po Kroatijos, mat mūsų šalyje balsuoti atėjo mažiau nei 30 proc. gyventojų.

Šie Europos Parlamento rinkimai buvo ypatingi dar ir dėl to, kad pastaruoju metu itin daug diskutuota ir baimintasi, ar nesustiprės kraštutinės dešinės politinės jėgos. Panašu, kad nerimauti buvo dėl ko, nes Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas jau rinkimų naktį paleido Prancūzijos parlamentą ir sušaukė pirmalaikius rinkimus.

Sekmadienį, paskutinę rinkimų dieną, vienoje iš Vilniaus apylinkių sutikti jauni žmonės papasakojo, ko tikisi iš naujojo Europos Parlamento ir kokius politikus patys norėtų matyti šioje institucijoje. Rinkimų rezultatus aptarėme ir su organizacijos „Žinau, ką renku“ koordinatore Guoda Vaitiekute.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai