Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

10.11 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Seimui jau ne vieną dešimtmetį vis begrasinant „pagerinti“ mūsų rašybą (kurią, beje, jau prieš 130 metų sutvarkė V. Kudirka su J. Jablonskiu ir kurių nubrėžtą liniją sugebėjome išlaikyti per visas 20-tojo amžiaus negandas), atėjo laikas ir mūsų laidoje pakalbėti apie legendomis apipintas raideles QWX.

Vieni mano, kad jos nelietuviškos ir sugriaus lietuvių kalbą, kiti supranta, kad jos lietuvių kalboje yra nuo seno ir greičiausiai bus toliau, treti apskritai iš to savo politiką sugeba pasidaryti. O kaip yra iš tikrųjų?

Atsakyti į šį klausimą ir pasamprotauti apie mūsų rašybos tvirtybę bei kismą imasi du universiteto dėstytojai – Antanas Smetona ir Vytautas Sinica. Studentei Samantai Kietytei teks arbitro vaidmuo – pamėgins atskleisti ginčo tuštybę ir suskaičiuoti guzus.

„Prie Smetonos“. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai