Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką atneš ribojimai žvejams verslininkams?

2023-05-24, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Praėjusią savaitę Seime priimtas Žuvininkystės įstatymo projektas. Jame numatyti ribojimai žvejams verslininkams mūsų vidaus vandenyse. Taip pat įstatyme kalbama apie kompensacijas, kurios bus skiriamos žvejams, kurie sutiks padžiauti savo tinklus su sąlyga, kad jie turės pasitraukti iš verslo. Vieni džiaugėsi šiuo įstatymu, tikėdami, kad žuvų ekosistemos laukia šviesesnis rytojus, kiti piktinosi, kad tai nieko nepakeis, nes žvejai verslininkai Kuršių mariose nesitrauks net jei jiems ir bus siūlomos kompensacijos, o treti taip ir liko nieko nesupratę kas yra draudžiama, kas ribojama, kam, kiek ir už ką bus mokamos kompensacijos.

Kokius pokyčius atneš priimtas įstatymas diskutuojame su laidos Žuvys kalba" svečiais: Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininke Aiste Gedviliene, Aplinkos ministerijos gamtos apsaugos politikos grupės patarėju Vilmantu Graičiūnu ir Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos vadovu Daniumi Pumpučiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai